تشک بادی
تشک بادی خوب ویژگی هاش چیه؟

تشک بادی خوب از کجا بگیریم؟ یا اصلا از کجا بدونیم تشک بادی خوبی گرفتیم؟

برای اینکه از این موضوع مطمئن بشید، باید اول از ویژگی های “یک تشک بادی خوب” مطلع باشید. تا در موقع خرید خیالتون از هر حیثی راحت باشه که جنس خوب گرفتید.

مثل کفش کوهنوردی یا کوله، یا عینک کوهنوردی که به دنبال جنس مرغوب بودید، تشک هم مثل آن ها نیاز به دقت در خرید دارد.

تشک بادی از سری محصولات بادی هست که کاربردهای زیادی داره. این محصولات این روزها محبوبیت زیادی پیدا کردند. به خاطر اینکه میتونن جایگزین خوبی برای تشک های معمولی، پشمی یا فلزی باشند.

در واقع با خرید آن ها می تونید یک خواب راحت داشته باشید. طراحی و نوع ساخت این تشک ها حتی بهتر از تشکهای پشمی یا ابریه. سوالی که برای خیلی از خریداران پیش میاد “چطور یک تشک بادی میتونه عملکرد همون تشکهای قدیمی رو داشته باشه؟”.

حالا برای اینکه مطمئن شوید یک تشک بادی خوب برای کمپینگ خریدید، بهتره ویژگی هاش رو در ادامه بخونید.

*اولین ویژگی های مهمی که در رابطه با تشکهای بادی به فکر میاد، طرح و رنگ تشکه. چون طراحیشون بسیار متنوع و گوناگونه، و در رنگبندی های مختلف میشه خرید.

اما جدای این ویژگی که در اولویت و به چشم خریدار میاد، فاکتورهای دیگه ای هم هست.

جنس تشک :

تشک های بادی جدید جنسشون از لایه های ضخیم تره. می توانند وزن های بالا رو تحمل کنند. در ضمن از جنس pvc می باشند. با توجه به این جنسه که ضخامتشون متفاوته. برخی تشک ها هم ابعادشون کمتره، و ضخامت کمتری هم دارند.

تشک هایی که ابعاد بزرگ یا دونفره اند، لایه هاشون ضخیم تره. تشکهایی که برای کودکان و نوجوانان طراحی شده به خاطر وزن کمشون، نازکتره.

نکته بعدی که pvc یک جنس مرغوبه که تحمل بالایی در برابر آسیب داره. حتی انعطاف پذیریش هم بسیار زیاده و کش میاد.

خصوصیات تشک بادی خوب

در ضمن خاصیت ضد آب بودن هم در آن ها باید باشه، تا بشه روی آب هم آن ها رو راه اندازی کرد.

فراموش نکنید برخی تشکهای بادی دارای رویه جیر یا مخمل می باشند. بخاطر همین بهتره برای راه اندازی روی آب استفاده نشوند. اینجوری رویه نرم و لطیفشون رو از دست میدن.

سومین ویژگی یک تشک بادی خوب ، راحتی آن است!

با جنس pvc که در بدنه های تشکهای بادی استفاده میشه، پس از باد شدن حالت فنری می گیرند. در نتیجه با این خصوصیت با تشکهای فلزی و غیره در رقابتند.

پس اگر تشکهای نرم دوست دارید، این محصولات گزینه های خوبی براتون هستند.

تشکهای بادی به خاطر رویه مواجشون حالت پذیری بیشتری دارند. به خاطر همین با قرارگیری بدن فرد، فرم بدن رو می گیرند. طوری که به کمر و مفاصل فرد فشاری وارد نمیشه.

تولید کنندگان حتی می گویند که این رویه مواج کمک بسزایی در آرگونومیک بودن تشک می کند.

خصوصیات تشک بادی خوب

این رویه های مواج رو به شکل موازی یا مشبک ممکنه ببینید. رویه های مواج خطوط فرورفته و برآمده موازی دارند. حالا این خطوط یا عمودی اند یا افقی. شاید هم تلفیقی از این خطوط باشه. چنین تشک هایی رو تشک های طبی می نامند.

پس کسانی که مشکل مفاصل یا کمر دارند، می توانند تشکهای با رویه مشبک بگیرند.

چهارمین ویژگی فضا و ابعاد تشک بادیه :

این تشک ها باید فضای استانداردی داشته باشند و محیطی بسیار ایده آل برای فرد ایجاد کنند. چون اگر ابعادشون کوچک باشه، اذیت تان می کنند.

ارتفاع تشک هم خیلی مهمه، چون هرچه بیشتر باشه تشک نرمتره. به لحاظ وسعت هم به دودسته یک نفره و دونفره تقسیم می شوند. دونفره ش مساحتش دوبرابر مدل یک نفره ش می باشد.

طول این محصمولات برای بزرگسالان طراحی شده و تقریبا یکسانه، فقط عرضشون متغیره.