فناوری GoreTex
چقدر درباره فناوری گورتکس می دانید؟

فناوری گورتکس

حتما شده که زیر باران و یا در آب، قدم زده اید. به فکر این هم افتاده اید که چه می شد این کفش و لباس ها ضدآب بودند. پس مطمئنا با این فکرها از تکنولوژی یا فناوری گورتکس هم مطمئنا چیزهایی شنیده اید.

در ادامه می خواهیم به بررسی تکنولوژی گورتکس بپردازیم تا این موضوع برای شما هم روشن تر شود.

اگر از لباس ها و کفش های ضدآب یا ضدباران استفاده کرده باشید، حتما مشکلاتی که گفتیم رو در آب و باران درک کرده اید. از طرف دیگر قدم زدن و ماجراجویی در چنین شرایطی بسیار لذت بخش خواهد بود. پس درصورتی که قرار است در معرض شرایط سخت آب و هوایی قرار بگیرید، بهتر است فناوری گورتکس را بیشتر بشناسید. چون این فناوری به شما تجربه بی نظیری خواهد داد.

گورتکس چیست؟

اگر در شرایطی بودید که کیفیت کفش یا پوشاک شما و نیز عملکردشان در برابر باد و باران یا حتی برف و کولاک خیلی اهمیت دارد، حتما اسم پارچه گورتکس را هم شنیده اید.

قابلیت های فناوری گورتکس که شاید بدانید و شاید هم ندانید!

پارچه گورتکس، پارچه ای مقاوم و قابل اعتماد در برابر باران، باد، سرما، برف و کولاک است. این پارچه دارای چندلایه با قابلیت آب بندی درز و منافذ است. طوری که کاملا ضدآب بوده، ضد باد و مقاوم در برابر کولاک نیز می باشد. شاید باورتان نشود ولی این پارچه ضد عرق بوده و باعث دم کردن پای تان نمی شود.

این پارچه قابلیت تنفس بسیار بالایی داشته و به ضدآب بودن و عایق بودنش ضربه ای وارد نمی شود. درضمن بسیار بادوام بوده و بدیهی ست که هیچ پارچه یا پوشاکی تا ابد دوام نمی آورد. اما پارچه گورتکس با پشت سر گذاشتن آزمون های متعدد کنترل کیفیت نشان می دهد. از این جهت که بادوام است، ضدآب بوده، قابل تنفس و نیز طول عمرش هم بیشتر از انواع دیگر پارچه هاست. به همین دلیل گورتکس از ابداعات بی نظیر در عرصه کفش و پوشاک است.

قابلیت تنفس در فناوری گورتکس ؟

قابلیت تنفس یا Breathability یکی از برجسته ترین ویژگی های پارچه گورتکس می باشد. این خصیصه منحصربه فرد تعریق بدن را به سرعت از لایه های درونی لباس به بیرون منتقل می کند و موجب احساس سبکی و راحتی در بدن می شود. درضمن با خارج کردن رطوبت موجود در داخل لباس، از اتلاف گرما جلوگیری می شود.

جنس گورتکس دقیقا متشکل از چه چیزهایی می باشد؟

یک محصول گورتکس بسته به نوع استفاده از چندین لایه تشکیل شده است. لایه های گورتکس ترکیبی از دوماده بی نظیرند؛ یکی از آن ها تترافلوئورواتیلن خالص، که با ۹میلیارد منفذ بسیار یز در هر اینچ مربع است. همین باعث می شود محصول در برابر آب غیرقابل نفوذ بوده و درعین حال به بخار آب که اندازه کوچکتری دارد، اجازه عبور دهد. پس می توان به این فناوری گورتکس بخاطر قابل تنفس بودن، ضدآب و ضدباد بودنش اعتماد کرد.

دیگر تشکیل دهنده های گورتکس ماده ایست که دافع چربی و آلودگی ست. به خاطر همین از آلودگی به مواد چرب و غیره جلوگیری می کند و باعث می شود کفش یا لباس دیرتر کثیف شود. البته نوعی از گورتکس می باشد که تمام این خواص را داشته ولی ضدآب نیست. این نوع گورتکس برای شرایط عادی و مرطوب ایده ال است. بیشتر هم در رشته کوهنوردی طرفدار دارد.

ویژگی های بی نظیر فناوری گورتکس :

  • وزن پایین
  • مقاوم بودن دربرابر خط افتادن در اثر تا، ترک و سایش
  • انعطاف فوق العاده در زمان پیاده روی و کوهنوردی
  • عملکرد بی نظیردر همه شرایط جوی
  • ضدآب بودن
  • ضدباد و کولاک
  • قابلیت تنفس استثنایی
  • امکان شستشوی راحت در دفعات بالا