سفرهای انفرادی
تنهایی سفر کردن خانم ها

سفرهای انفرادی خانم ها : 

چطور میشه امنیت خانم ها رو در سفر تضمین کرد؟

چطور میشه حمایت و اعتماد خانواده رو برای سفرهای انفرادی خانم ها جلب کرد؟

تنها سفر کردن و ماجراجویی در دنیای بزرگتر از محیط پیرامون یکی از دغدغه های این روزهای خانم های جوان می باشد.

گاها این بین خانواده، دوستان هم هستند که مخالفند و اینکه نگران این مساله اند.

شاید بتوان بیشترین نگرانی در این موضوع رو در قالب سوالاتی دانست که از جانب خانواده و دوستان بسیار مطرح میشه ، اینکه :

“شغلت چی میشه؟ خانواده ت چطور؟ به اجاره خونه یا مسائل دیگه فکر کردی؟ واقعا میخوای وارد این دنیای پر از خطر و هیجان بشی؟ اصلا این مسیر برای یک خانم، اونم سفرکردن به تنهایی امن هست؟ واقعا از این تنهاییه نمی ترسی؟”

و البته که  تمام این نگرانی ها طبیعی هستند، و خودتون رو باید برای روبرویی با این واکنش های منفی و مثبت آماده کنید. چون بی شک اولین کسانی که ممکنه واکنش منفی داشته باشند والدین هستند.

حالا برای اینکه اعتماد خانواده رو برای شروع سفر انفرادی در درجه اول کسب کنیم، چه کنیم؟

تنهایی سفر کردن خانم ها

اگر تاکنون هرگز چنین تجربه ای نداشته اید، میتونید از گذراندن تعطیلات آخر هفته شروع کنید!

پس نقطه شروعتون میتونه این باشه. تنهایی برنامه ریزی کنید، با غریبه ها ارتباط بگیرید و به تنها غذا خوردن هم عادت کنید. یک راه فوق العاده برای کسب تجربه و اعتماد به نفس برای خودتون و دایره افراد نزدیکتون.

بهتره روی تصمیمی که گرفتید مصمم باشید!

اگر به اندازه کافی درباره تنها سفرکردن یا مدل سفرهای انفرادی اطمینان ندارید، خانواده و اطرافیان نگران راحت تر می تونند شما رو از این تصمیمتون منصرف کنند. پس بهتره هنوز ایده ای که کامل و پخته نشده، با دوست و خانواده مطرح نکنید.

اول مصمم بشید روی تصمیمتون!

دنبال یک برنامه جامعی باشید که کمکتون کنه! حالا چجوری؟

یک برنامه ریزی دقیق داشته باشید، چون از آنجایی که با اطلاعاتی که جمع اوری کردید، باید در مقابل افراد نگران روبروتون پاسخگو باشید.

پس نشان بدید که چقدر زمان و فکر روی برنامه ریزی سفرتون داشتید. در واقع قراره با این برنامه مفصل و آمادگی تون اطرفیانتون رو به راحتی مجاب کنید.

حالا شرایط شاید کمی سخت تر بشه، اگر یک خانم باشید!

از آنجایی که موضوع تنها سفر کردن خانم ها در ایران، شاید برای برخی مردان هنوز مساله جا نیفتاده ای باشد، اما جا داره بگیم که ایران واقعا کشوری با امنیت بسیار بالاست، طوری که در هر گوشه از آن بدون هراس از مزاحمت یا گرفتاری های مختص زنان برای گشت و گذار، می توان از لحظه لحظه ها لذت برد.

همانطور که اشاره کردیم، یکسری افکار شاید هنوز برای سفر تنهایی یک خانم هنوز عمومی نشده، اما دیده میشه خانم هایی که تنها به مناطق مختلف ایران سفر می کنند و واقعا با احترام از آن ها پذیرایی می شود.

همچنین شهامت این زنان را برای اقدام به چنین کاری تحسین می کنند. بسیاری حتی وقتی احساس می کنند که این زنان با شهامت به کمک نیاز دارند، با گشاده رویی و بدون هیچ چشم داشتی به آن ها یاری می رسانند.

از مزیت های سفرهای انفرادی خانم ها، میشه به چند مورد اشاره کرد :

مزیت های سفرهای انفرادی

اول اینکه متکی به خود بودن را می آموزید!

دوم با غریبه ها ارتباط می گیرید!

 حتی این ارتباط گیری میتونه در حد یک سوال پرسیدن طرز تهیه یک غذای محلی باشه، یا صحبت کردن عمیق یا چند ساعتی درباره سنت ها و باورهای مختلف مردم در هر منطقه ای.

سوم از خودتون یک شناخت بهتری پیدا می کنید!

در واقع در سفرهای گروهی، باید روی تصمیمات و عقاید جمعی یا گروهی تمرکز کنید، و بتونید کنار بیاید.

حتی در سفرهای انفرادی هم می توانید متوجه بشید که چه مسائلی شما رو خوشحال میکنه یا از چه چیزهایی خوشتون نمیاد، یا ترجیح میدید کارای دیگه ای بکنید.

و اینکه از چه جاذبه های گردشگری خوشتون میاد.

همانطور که می بینید کنار امنیتی که شما خانم ها خواهید داشت، می توانید تنها فکر کنید، تصمیم بگیرید، و حتی اقدام به کارهای گوناگون داشته باشید.

در واقع با این تصمیم گیری هاست که عقاید مشکل آفرین و فکرهای منفی رو غربال می کنید و تغییرات اساسی در زندگیتون شکل می دید.