فیلتر تصفیه آب
فیلتر تصفیه آب در کوهنوردی به چه دردی می خورد؟

فیلتر تصفیه آب در کوهنوردی به چه کاری می آید؟

دستگاه تصفیه آب قابل حمل می تواند شامل قمقمه تصفیه آب، قرص تصفیه آب، نی تصفیه آب، و غیره می باشد. به همین جهت به آن ها دستگاه تصفیه آب کوله پشتی هم گفته می شود. دستگاه تصفیه آب پرتابل، یک وسیله کوچکی‌ست که در بیرون از خانه برای نوشیدن مطمئن آب موجود در طبیعت استفاده می شود.

چون آب در طبیعت احتمالا دارای ناخالصی هایی می باشد که در صورت استفاده از آنهاممکن است باعث جدی تر شدن بیماری فرد شود. مثلا فیلتر تصفیه آب می تواند باعث اسهال فلج کننده و کم آبی شدید شود. پس حتما همراه خود دستگاه تصفیه آب قابل حمل داشته باشید. موقع پیاده روی، کوهنوردی، پیک نیک خانوادگی، یا حتی تیم های امداد و نجات داشتن این وسیله همراهشان ضروریست.

فیلتر تصفیه آب در کوهنوردی ؟!

فیلتر تصفیه آب در کوهنوردی از جمله وسایل کارآمد و مهم کوهنوردی می‌باشد که زمان سفر و طبیعت گردی باید همراه خودتان داشته باشید. می توانید از یکی از برندهای محبوب و خوب انتخاب کرده واستفاده کنید. فیلتر تصفیه آب شامل یک بند آبی رنگ بزرگی می‌باشد و می توان آن را به گردن آویزان کرد. در صورت عدم حمل هم می‌توان بند آن را جدا کرده و در کوله بگذارید.

فیلتر تصفیه آب

عملکرد فیلتر تصفیه آب در کوهنوردی چه می باشد؟

این تصفیه به عبارتی طراحی استوانه ای شکل دارد و در رنگ های مختلفی تولید می شود. در دوانتهای این فیلترها که یکی از آن ها مربوط به دهانه اش است، ممکن است رنگ آن متفاوت باشد. روی بدنه فیلترهای تصفیه آب ممکن است یک بند آویزی باشد که بتوانید به راحتی دور مچ یا مثل گردنبند گردن خود بیندازید. کافیست فقط تصفیه استوانه ای شکل را داخل آب قرار داده و از طریق دهانه نی مانند آن آب تصفیه شده را بنوشید. حتی دهانه یکسری از فیلترهای تصفیه آب از درب قابل اتصال به بدنه بهره می برند، که درصورت عدم استفاده می توانید آن را ببندید.

تصفیه آب های گل آلود با فیلترهای تصفیه آب می توان انجام داد؟

سازندگان فیلترهای تصفیه آب براین ادعا هستند که ازاین دستگاه می‌توانید برای آب‌های گل آلود استفاده کنید. چراکه قابلیت از بین بردن انواع باکتری ها و انگل های موجود در آب می باشد.

چه ناخالصی هایی با فیلترآب از بین می روند؟

سه نوع ناخالصی موجود در آب است که باید حذف شوند :
  • باکتری ها
  • تک یاخته ها
  • ویروس ها

انواه روش های فیلتر آب، مواد شیمیایی و انواع دستگاه تصفیه آب می توانند ۹۹.۹۹ درصد این ناخالصی ها را حذف کنند. گزینه های تصفیه شیمیایی هم یدین iodine می باشند که این ناخالصی ها را می کشند.